עץ זית גם בגינה הפרטית - מדוע ולמה?

עץ הזית נמנה על שבעת המינים בהם נתברכה ארץ ישראל. עובדה זו מעידה על נוכחותו וחשיבותו של העץ כבר בתקופות קדומות מאוד באזורנו. בהיותו בן האזור הים – תיכוני, עץ הזית מתאים לגידול גם בתנאים של מחסור במים וגם במרבית האזורים האקלימיים של ארץ ישראל.

עץ הזית מסמל את השלום, הטבע, הצניעות בדרישות, כושר הישרדות, ויש המוסיפים את הפריון, האושר ושמחת החיים.
העץ ירוק עד (אינו עומד בשלכת), בעל גזע פיסולי עם התבגרותו, העלים גלדנים ומבריקים, הפרחים ומאוחר יותר – פירות הזית – משרים אוירה של שפע ובריאות.
עץ הזית הוא בעל כושר התחדשות בלתי רגיל בעקבות פגעי טבע (אקלים!) או פגיעה מעשה ידי אדם (שריפה, כריתה, ריסוס וכד'). הגזע חלול מערכת השורשים הפרושה מתחתיו משמשת מאגר של חומרי מזון ומים לצורך התחדשות הנוף. גם גזעים עתיקים חלולים מסוגלים ליצר נוף של עלים ופירות.
שמן עץ הזית ידוע כטוב ביותר למאכל ובישול, וכן ידועות סגולותיו המגוונות לצרכי מרפא. בין היתר לטיפול חיצוני בנגעי עור, בטיפול פנימי להורדת רמת השומנים בדם, כנוגד חמצון יעיל ומסדיר מערכת העיכול. גם מרתח עלי זית מרפא בדומה לשמן.

כל התכונות שמנינו בעץ הזית עושות אותו מועמד ראוי ורצוי, לא רק בגינון הציבורי אלא גם בגינון הפרטי.
יש להקצות לעץ שטח גדול יחסית, נניח, עיגול ברדיוס של שלושה מטר לפחות, להרחיק אותו ממדרכות וממשטחים מרוצפים אותם הוא עלול ללכלך בפירותיו הבשלים. לצורך ריסון הנוף, יש להמעיט ככל הניתן בהשקיה, לאחר שהעץ נקלט והתבסס, ובעת הצורך – לגזום ולרסן את הצימוח מבחינת גובה העץ ונפחו. אם ננהג כך נוכל ליהנות משפע של זיתים כבושים לפי טעמנו, ואפילו משמן זית מעולה, שניתן להפיק באחד מבתי הבד הרבים בישראל.

כתב: ד"ר דוד בר.

נגישות
Search
Generic filters